Home / O Ranči / Novinky / Westernová Show 2011

Prievranská Westernová Show 2011

Westernová Show 2011

V sobotu dňa 20.08.2011 sa na Ranči Megi v Prievrane
pri Poltári konala Westernová show.

V hlavnom programe medzi inými vystúpila aj Romana z Boskovíc - Šikulov Mlyn, ktorá predviedla pištľovú a lasovú show.

Počas celej akcie prebiehali krátke westernové scény, ktoré predvádzali Túlaví vlci z Banskej Bystrice a atmosféru dotvárala country kapela LCB z Lučenca.

Jazdci, ktorí súťažili v ródeu, barely ray, pole bading boli ohodnotení a odmenení podľa umiestnenia.
Deti si prišli na svoje na veľkej nafukovacej šmýkačke a trampolíne a pri rôznych súťažiach. Napríklad za úspech v ryžovaní zlata mohli získať certifikát od Lovinobanského klubu zlatokopov.
Takisto bola aj možnosť povoziť sa na koníkoch, ktorých je na ranči Megi momentálne 15. Najobľúbenejším koňom medzi deťmi bol poník Erdeg. Je to verná kópia koňa plemena Frizák v malom prevedení.
Návštevníci, ktorí prišli a chceli sa zdržať do neskorých nočných hodín mali možnosť sa ubytovať v drevených zruboch s kapacitou 15 lôžok, nad ktorými im trepotala južanská vlajka,aby mohli snívať o starých časoch Sever proti Juhu.
Do programu sa zapojil aj indián zvaný Posledný Mohykán, ktorý spestril celovečerný program indiánskym bojovým tancom, pri ktorom ho sprevádzala dcéra majiteľov ranča.
Majitelia ranča Megi vyhlásili aj súťaž, ktorej hlavnou cenou bol cap-Čert. Súťažiaci, ktorý chcel získať takú peknú trofej, musel vypiť krígeľ piva v najkratšom čase a capa si odniesť po vlastných. Capa-čerta víťazovi odovzdával Posledný Mohykán.
Touto súťažou sa skončil celodenný program westernovej show a začal sa country bál, na ktorom hrala country kapela LCB a návštevníkov zabávala do neskorých nočných hodín.
Len tak pre zaujímavosť! Viete prečo je ranč pomenovaný názvom Megi? Kto prvý uhádne získa odmenu! Odpovede píšte na mail:
mail@rancmegi.sk

Prievranská Westernová Show 2011